YCR – Jachting Roudnice nad Labem ……. sezona nám začíná

Jaro opatrně vystrkuje růžky a s ním i mladí jachtaři. V Plzni 26.-27. března a 2.-3. dubna proběhlo první jarní soustředění. YC Roudnice uspořádal setkání dětí lodní třídy cadet v Plzni na Boleveckém rybníku. Labe v Roudnici má zatím velkou sílu a hodně vody a tak musíme využívat jiné vodní plochy.

Zázemí pro trénink nám poskytly kluby Lokomotiva Plzeň a JK Plzeň. Soustředění se zúčastnily děti z pěti jachetních klubů. Děti se velmi těšily po dlouhé zimě na vzájemné setkání .

První plzeňský víkend panovalo krásné jarní počasí. Foukal příznivý vítr a svítilo sluníčko. Děti si užily krásné jarní jachtění.

Druhý víkend nám zima řekla, že se ještě nevzdá. Ráno byly lodě pokryté sněhovou pokrývkou. Tak jsme využili tepla klubovny a věnovali se teoretické přípravě.

Ve dnech 13. až 18.dubna uspořádala Asociace lodní třídy cadet celostátní soustředění dětí na Nechranicích. Děti zde zažily pět dní intenzivního jachtingu. Přijeli se podívat i další zájemci o tento sport. Vyzkoušeli si první plavbu pod vedením zkušeného kormidelníka.

Na Nechranicích panovalo větrné jarní počasí. Zatím ještě studené. Sezona nám již začíná…

Pavel Štursa

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je YCR Admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.